نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
گنجینه اسناد هویتی اسناد زنجان با حضور استاندار افتتاح شد      

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان زنجان : گنجینه اسناد هویتی ثبت احوال استان زنجان با حضور استاندار ومعاونین ایشان در محل ساختمان اداره کل ثبت احوال روز پنجشنبه 10/آذرماه/1390 افتتاح شد .

دکتر رئوفی نژاد استاندارزنجان صبح روز پنجشنبه به همراه هیات همراه در ثبت احوال حضور یافت. حسینی مدیر کل ثبت احوال استان زنجان ضمن خیر مقدم به ایشان حوزه های مختلف را موردبازدید استاندار قرار داد . حسینی به کمبود فضای اداره اشاره کرد و گفت به جهت احداث ساختمان ثبت احوال شهرستان زنجان ،اداره شهرستان در این مکان استقرار یافته واز کمبود تجهیزات برای صدور شناسنامه های بالای 15 سال گفت : در صورت فرا خوان برای تعویض شناسنامه ها امکانات موجود جوابگو نخواهد بود.

ایشان در ادامه به کمبود نیروی انسانی پرداخت واظهار کرد در سفر دور سوم ریاست جمهوری  31 نفر سهمیه استخدامی برای ثبت احوال مصوب شده بود که از این تعداد فقط 2 نفرنیرو جذب شده است .

سپس گنجینه اسناد هویتی به دست استاندار با حضور مدعوین ،خبر نگاران ،جرایداستان و صدا وسیمای مرکز زنجان افتتاح و از سند شهید دکتر مجید شهریاری به طور نمادین پرده برداری شد . سپس احمدی نژاد در مورد هدف از ایجاد گنجینه گفت: بر اساس سیاست کلی سازمان و تاکیددکتر ناظمی اردکانی مقام عالی سازمان ثبت احوال کشور ونیاز جامعه امروزی در شناساندن مفاخیر و مشاهیر و نخبگان برای آحاد مردم این گنجینه ایجاد شده است  . در ادامه از تک تک اسناد مشاهیر و مفاخیر این استان دیدن شد . استاندار این حرکت فرهنگی ثبت احوال را کار بزرگ و عظیم وارزشمند در شناساندن مفاخیر و مشاهیر استان دانست وگفت با مشاهده این اسناد معلوم می شود چه  تحول و تغییری در ثبت احوال  به لحاظ دستیابی به پیشرفت های روز صورت گرفته وچقدر دقت وظرافت در تنظیم این اسناد در گذشته بکار رفته شده ایشان ازکلیه کارکنان خدوم ثبت احوال قدر دانی نمود.

دکتر رئوفی نژاد پس از افتتاح این گنجینه ، ثبت احوال رااز موضوعات مهم و حساس دانست و گفت: تولد، مرگ، ازدواج و طلاق 4 واقعه مهمی است که هر یک شاخصی برای هدفگذاری برنامه های حوزه نرم افزاری و سخت افزاری کشور است.

وی تاکید نمود: با یک نگاه کلی زیرساخت کل برنامه های نظام، حکومت و حاکمیت همین 4 واقعه بوده و لذا تغییرات هر یک از این شاخصها برنامه های کشور را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

 

  


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سایت ثبت احوال استان زنجان
آخرین ویرایش : 1390/11/01 -- 13:52:32
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 1904